Aktualitātes
129646

Jauno dalībnieku uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2024. gada sākumā
23.08.2023


Informācija medijiem

2023. gada 23. augustā

 

Jauno dalībnieku uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota
2024. gada sākumā

Kopš 2016. gada septembra Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoru kopienā iesaistījušies 4094 uzņēmumi un biznesa ideju autori. No tiem 921  izmantojuši biznesa inkubācijas programmu, bet 3173 pirmsinkubācijas programmu.

“Šogad noslēdzas iepriekšējā ES budžeta plānošanas perioda biznesa inkubatoru programma, kura daudziem devusi stimulu uzsākt savu uzņēmējdarbību, radīt produktu un ieiet eksporta tirgos. Mūsu acu priekšā dažu gadu laikā uzņēmumi bez apgrozījuma kļuvuši par nozīmīgiem eksportētājiem. Spilgtākie piemēri šajā ziņā ir īpaša dizaina datorspēļu kontrolieru ražotājs “Azeron”, bērnu mēbeļu ražotājs “Ette Tete”, unikālo klavieru konstruktors “KLAVINS PIANO”, kā arī daudzi citi veiksmīgi uzņēmumi,” uzsver LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Dace Vanaga.

Biznesa inkubatoru uzņēmumu kopējais apgrozījums 2022. gadā sasniedza 86,85 miljonus eiro, nodokļos samaksāti 11,4 miljoni eiro, bet investīcijās tika piesaistīti 9,65 miljoni eiro. Vairāk nekā 50% no inkubatoros strādājošo uzņēmumu apgrozījuma veidoja ienākumi no eksporta.

Rēzeknes biznesa inkubatorā, kura darbības teritorija ir Rēzekne, Rēzeknes novads, Ludzas novads un Balvu novads, atbalstu saņēmuši 206 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas programmā un 69 komersanti inkubācijas programmā. Ar reģionālo biznesa inkubatoru programmas atbalstu Rēzeknes biznesa inkubatorā veiksmīgi attīstījušies gan eksportspējīgi  ražošanas, gan pakalpojumu uzņēmumi, piemēram, VIZION zīmola motorlaivu ražošanas uzņēmums “FISHBOAT” Rēzeknē, koka māju ražotājs “Timber Kit” Balvos, pārtikas ražošanas uzņēmums “Organic Products” Ludzā un citi. 

Jaunā ES budžeta plānošanas perioda biznesa inkubatoru atbalsta programma būs pieejama 2024. gada sākumā, kad plānots izsludināt jauno uzņemšanu. Tāpat kā iepriekš, uzņēmēji varēs pieteikties gan pirmsinkubācijas, gan inkubācijas atbalstam. Savukārt jaunums būs atbalsta aktivitātes biznesa ideju veidošanai jeb idejošanai.

Tiks saglabāts arī LIAA biznesa inkubatoru reģionālais tīkls, kurš pārtaps par LIAA pārstāvniecībām ar plašāku piedāvāto pakalpojumu klāstu. Plānots pieturēties pie līdzšinējā LIAA reģionālā tīkla un pārstāvniecības veidot Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Ventspilī, Valmierā, Rēzeknē, Ogrē, Kuldīgā, Madonā, Siguldā, Talsos, Saldū, Tukumā, Bauskā, Smiltenē, Cēsīs, Alūksnē, Gulbenē un Jēkabpilī Savukārt Rīgā atradīsies Tehnoloģiju biznesa inkubators un Radošo industriju biznesa inkubators.

Pirmsinkubācijas programmas galvenie mērķi ir izstrādāt produkta vai pakalpojuma prototipu un sagatavot to komercializācijai, kā arī sagatavot komersantu dalībai inkubācijas programmā, nodrošinot specifiskas apmācības uzņēmējdarbības attīstībā, tirgus izpētē, inovāciju kāpināšanā, uzņēmuma darbības virzīšanā ilgtspējīgas uzņēmējdarbības virzienā un tehnoloģiju intensitātes līmeņa paaugstināšanā. 

Savukārt inkubācijas programma sniegs iespēju saņemt līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām, sertificēšanai, laboratoriju un citām izmaksām, ražošanas aprīkojuma, iekārtu un izejmateriālu iegādei. Inovatīviem uzņēmumiem finansējums būs pieejams arī prototipēšanai un tehnoloģiju izstrādei.  

Inkubācijas programmā varēs pieteikties jaundibināti uzņēmumi, kas nav vecāki par pieciem gadiem.

Kā jauna aktivitāte tiks piedāvāta idejošana – ideju ģenerēšanas process jaunu biznesa ideju radīšanā, kuras pēc tam iespējams īstenot izmantojot inkubatoru programmas piedāvātās atbalsta iespējas.

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē ERAF projekts "Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators".

LIAA biznesa inkubatoru kontaktinformācija atrodama šeit.

Informāciju sagatavoja

LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā

E-pasts: prese@liaa.gov.lv

T. 29725674

 

 
      Atpakaļ
Tālavijas iela 16, Ludza, Ludzas novads, LV-5701, Latvija

Logo mob.29413335
Logo ludzaspartneriba@inbox.lv