Aktualitātes
127960

Noslēdzies starptautiskais projekts «Eiropas mazo pilsētu debašu tīkls» (« Small Town European Debates Network»), kurš tika finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu programmas «Eiropa pilsoņiem» ietvaros
26.02.2023


Šī projekta ietvaros tika veikti 4 pasākumi:

1. pasākums – “Mazpilsētas kļūst digitālas” — kā IKT (informācijas un komunikācijas tehnoloģijas) un digitālās tehnoloģijas var uzlabot sabiedriskos pakalpojumus un dzīves un uzņēmējdarbības kvalitāti mazās pilsētās.

Dalība: Pasākumā piedalījās 51 pilsonis, tajā skaitā 4 dalībnieki no Laktaši pilsētas (BiH), 1 dalībnieks no Gradiška pilsētas (BiH), 1 dalībnieks no pilsētas Voki küla Võru vald Võrumaa (Igaunija), 3 dalībnieki no Ludzas rajona partnerības (Latvija), 3 dalībnieki no Ploeuc-l'Hermitage (Francija), 1 dalībnieks no Žužemberkas (Slovēnija), 3 dalībnieki no Trebnjes (Slovēnija), 3 dalībnieki no Zagorska Sela (Horvātija), 1 dalībnieks no Jastrebarsko (Horvātija), 21 dalībnieks no Pregradas (Horvātija), 2 dalībnieki no Krapinas (Horvātija), 6 dalībnieki no Zabokas (Horvātija), 2 dalībnieki no Briseles (Beļģija) – EP deputāts Biljana Borzan, Erol Gaši.

Vieta / laiks: Pasākums notika Pregradā, Horvātijā no 5.12.2019. līdz 7.12.2019.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija oficiālā projekta uzsākšana un pirmās sanāksmes organizēšana. Turklāt tās mērķis bija informēt iedzīvotājus par būtisku ES attīstības jautājumu – digitalizāciju un IKT tehnoloģijām. 3 dienu tikšanās ietvēra preses konferenci par projektu, mācību ekskursiju uz Zaboku -STIR UP COWORKING un REGEA (Energoefektivitātes aģentūru). Pregradas pilsētā notika pasākums “Sajūti pilsētu”, kurā katrs partneris rādīja kādus savas valsts reprezentējošos priekšmetus, plakātus, reklāmas video vai vietējos produktus un prezentēja tos citiem partneriem un Pregradas pilsētas iedzīvotājiem. Iedzīvotāji tika iepazīstināti ar kopējām Eiropas tradīcijām un veicināja multikulturālu izpratni. Otrā sanāksmes dienā tika apskatītas partneru prezentācijas par vietējām debatēm, kas notika pirms sanāksmes par digitalizācijas nozīmi, kā arī paneļdiskusiju ar politikas veidotājiem un valsts un vietējiem ekspertiem, kuru vidū bija EP deputāte Biljana Borzan, Jastrebarsko pilsētas mērs Zvonimirs Novosels, Krapinas-Zagorjes apgabala Uzņēmējdarbības centra un WBAF-Horvātijas direktora vietnieks, pārstāvis no Ultima, IKT uzņēmuma, kas izstrādā digitālās platformas valdības iestādēm Horvātijā. Pēdējā dienā bija laiks pārdomām par tikšanos un tīklošanos, par šo tēmu tika izdarīti secinājumi un notika partneru sanāksme, lai spriestu par gatavošanos nākamajam pasākumam. Partneri apmeklēja arī Ziemassvētku gadatirgu Pregradā.

2. pasākums

Dalība: Pasākumā piedalījās 29 iedzīvotāji, tajā skaitā 3 dalībnieki no Laktaši pilsētas (BiH), 3 dalībnieki no pilsētas Voki küla Võru vald Võrumaa (Igaunija), 2 dalībnieki no Ludzas rajona (Latvija), 2 dalībnieki no Ploeuc-l. 'Ermitāža (Francija), 9 dalībnieki no Žužemberkas (Slovēnija), 5 dalībnieki no Trebnjes (Slovēnija), 1 dalībnieks no Ivančna Gorica (Slovēnija), 4 dalībnieki no Pregradas (Horvātija).

Vieta / laiks: Pasākums notika Žužemberkā, Slovēnijā, no 9.07.2021. līdz 10.07.2021.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija domāt, kā attīstīt īsas pārtikas ķēdes un daudzveidīgu lauksaimniecisko ražošanu. Tas bija COVID-19 ierobežojumu laiks, tāpēc pasākums notika hibrīdformātā. Daļa no pasākuma notika klātienē Žužemberkā, bet daļa notika, izmantojot Zoom platformu. Pirmajā dienā uzņēmēja partneris organizēja preses konferenci par projektu slovēņu un horvātu valodā. Pēc tam partneri iepazīstināja ar vietējo debašu rezultātiem, kas notika pirms pasākuma Žužemberkā. Pirmās dienas noslēgumā ikviens partneris varēja piedalīties “Feel the City” pasākumā – “Trški dnevi” atklāšanas pasākumā, kas tika pārraidīts tiešraidē.

Otrajā dienā uzņemošais partneris iepazīstināja ar vairākiem labās prakses piemēriem par vietējo situāciju par īso pārtikas ķēžu tēmu. Tāpat partneri organizēja paneļdiskusiju par īsajām pārtikas ķēdēm un daudzveidīgo lauksaimniecisko ražošanu. Tāpat bija laiks pārdomām par tikšanos un kontaktu veidošanu, par šo tēmu tika veikti secinājumi un notika partneru sanāksme par gatavošanos nākamajam pasākumam.

3. pasākums

Dalība: Pasākumā piedalījās 27 iedzīvotāji, tostarp 3 dalībnieki no Laktaši pilsētas (BiH), 3 dalībnieki no pilsētas Voki küla Võru vald Võrumaa (Igaunija), 2 dalībnieki no Ludzas rajona (Latvija), 7 dalībnieki no Ploeuc-l. Ermitāža (Francija), 1 dalībnieks no Žužemberkas (Slovēnija), 2 dalībnieki no Trebnjes (Slovēnija), 3 dalībnieki no Pregradas (Horvātija), 4 dalībnieki no Zagorska Sela (Horvātija)

Vieta / laiks: Pasākums notika Ploeuc-l'Hermitage, no 14.03.2022. līdz 16.03.2022.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija risināt ES attīstības jautājumus – sociālo iekļaušanu un paaudžu atjaunošanos. Tas bija COVID-19 ierobežojumu laiks, tāpēc pasākums notika hibrīdformātā. Daļa no pasākuma notika klātienē Ploeuc-l'Hermitage un daļa notika Zoom platformā. Pirmajā dienā uzņēmēja partneris organizēja pasākumu “Feel the city” Saint-Brieuc tūrisma birojā un Saint-Brieuc pilsētas un tās līča apmeklējumu. Sanāksmē norisinājās partneru prezentācija par vietējām debatēm, kuras notika pirms pasākuma Francijā. Otrajā dienā uzņemošais partneris iepazīstināja ar labo praksi par jaunatnes politiku un ieguldījumu izglītībā. Partneri tika iepazīstināti arī ar jauniešu centru un jauniešu biedrību programmām un projektiem, kā arī apmeklēja dažus jauniešu centrus un jauno skolas ēdnīcu. Tāpat bija laiks pārdomām par tikšanos un tīklošanos, par šo tēmu tika veikti secinājumi un notika partneru sanāksme par gatavošanos nākamajam pasākumam.

4. pasākums

Dalība: Pasākumā piedalījās 98 iedzīvotāji, tajā skaitā 5 dalībnieki no Laktaši pilsētas (BiH), 1 dalībnieks no Dubicas (BiH), 3 dalībnieki no Ploeuc-l'Hermitage (Francija), 3 dalībnieki no Žužemberkas (Slovēnija), 6 dalībnieki no Trebnjes (Slovēnija), 62 dalībnieki no Pregradas (Horvātija), 4 dalībnieki no Zagorska Sela (Horvātija), 5 dalībnieki no Krapinas (Horvātija), 2 dalībnieki no Zabok (Horvātija), 2 dalībnieki no Desinić (Horvātija), 2 dalībnieki no plkst. Hum na Sutli (Horvātija), 1 dalībnieks no Lobor (Horvātija), 1 dalībnieks no Tuhelj (Horvātija), 1 dalībnieks no Stubica (Horvātija)

Vieta / laiks: Pasākums notika Pregradā, no 15.09.2022. līdz 17.09.2022.

Īss apraksts: Noslēguma konference Pregradā bija tīkla formalizēšanas un projekta rezultātu prezentācijas vieta. Pirmajā dienā katrs partneris prezentēja savas organizācijas projekta rezultātus. Uzņēmēja partneris rīkoja paneļdiskusiju “Mūsu Eiropas viedā, zaļā un inovatīvā nākotne” ar paneļdiskusijas dalībniekiem:

- Marko Vešligaj, Pregradas mērs un Eiropas Reģionu komitejas loceklis;

- Helēna Matuša, Krapinas-Zagorjes apriņķa Uzņēmējdarbības centra vadītāja;

- Nenads Miletičs, Horvātijas ziemeļrietumu reģionālā enerģētikas aģentūra;

- Tanja Iveka, Zagorjes attīstības aģentūra.

Uzņemošais partneris prezentēja Erasmus+ programmu Pregradas pilsētas muzejā, prezentāciju vadīja dr.sc. Davors Špoljars, muzeja direktors un Erasmus+ vēstnieks Horvātijā. Otrajā dienā uzņemošais partneris organizēja projekta video filmēšanu: (https://youtu.be/rcb1bfGEPuo).

Mēri un organizāciju vadītāji parakstīja deklarāciju: “Mūsu Eiropas viedā, zaļā un inovatīvā nākotne”, kas balstījās uz Eiropas līmeņa sanāksmju secinājumiem.

Uzņemošais partneris organizēja “Sajūti pilsētu” pasākumu – Vīnogu novākšanas pasākuma apmeklējumu.

 

 
      Atpakaļ
Tālavijas iela 16, Ludza, Ludzas novads, LV-5701, Latvija

Logo mob.29413335
Logo ludzaspartneriba@inbox.lv